Home  Allard J2X Roadster
    Firma Allard po ponad 50 latach postanowiła wskrzesić model Roadster J2X. Optycznie J2X, który obecnie montowany jest w Kanadzie, pozostał wierny swoim przodkom. Pod maską jednak znajdują się zupełnie współczesne rozwiązania techniczne.
    Replika została zbudowana w oparciu o niemal identyczną płytę podłogową jaka była wykorzystywana w dawnych modelach. Samochód jednak jest nieco dłuższy, bowiem musi spełniać obecne normy bezpieczeństwa. Zmianom nie uległa natomiast sama stylistyka Allarda. Auto posiada nadal wolnostojace, przednie koła otoczne blaszanymi błotnikami i „zapasówkę” zamontowaną na prawej części karoserii.
    J2X Roadster nadal jest napędzany silnikami V8. Oczywiście nowymi, dostarczanymi przez GM i Chryslera. Pojemność jednostek wynosi 5,7 l lub 6,1 l w przypadku Hemi. W podstawowej wersji do dyspozycji jest 350 KM obsługiwane przez manualną, pięciostopniową skrzynią biegów z funkcją Overdrive. W opcji dostępna jest także przekładnia automatyczna.
    W aucie zrezygnowano z montowania poduszek powietrznych, ze względu na drewnianą kierownicę. Centralna konsola wykonana została natomiast z aluminium, a zdobi ją sześć okrągłów zegarów.
    Allard J2X Roadster jest w sprzedaży. Cena za podstawową wersję wynosi 95 000 USD.