Home  Aston Martin DBS
    W 2007 roku na Pebble Beach Concours d'Elegance Aston Martin zaprezentował produkcyjną wersję modelu DBS.
    DBS bazuje na DB9, jednak otrzymał kilka modyfikacji, które uczyniły z niego szosową odmianę bolidów DBR9 i DBRS9. Przede wszystkim są to elementy karoserii z kompozytów karbonowych, które odróżniają DBS od modelu bazowego. Zastosowano liczne przetłoczenia, drobne spojlery i wloty powietrza. Kształt maski oraz przednich i tylnych świateł pozostał bez zmian. Dodatkowo powiększono przedni grill a klapa bagażnika przechodzi w niewielki spojler.
    We wnętrzu drewno zastąpiono włóknem węglowym. Zmienił się wystrój centralnej konsoli. Wykończenie foteli i deski rozdzielczej zależy od klienta, do wyboru skóra, alkantara lub połączenie tych dwóch materiałów. Na rynku europejskim będzie można zamówić karbonowe, kubełkowe siedzenia.
    Za napęd odpowiada sześciolitrowe V12. Jest to wzmocniona jednostka jaką znamy z DB9. Przeprojektowany układ dolotowy oraz podniesiony stopień kompresji pozwolił uzyskać 517 KM oraz 570 Nm momentu obrotowego. DBS przyspiesza do setki w 4,3 sekundy i osiąga 307 km/h. Pojazd posiada sześciobiegową skrzynię manualną.
    Cena wynosiła 160 000 GBP.