Home  Elfin MS8 Streamliner
    W 2006 roku australijska firma Elfin otrzymała zgodzę od władz Australii na rozpoczęcie budowy i sprzedaży modelu Elfin MS8 Streamliner, który został zaprezentowany jako model koncepcyjny w lutym 2004 roku na Melbourne Motor Show.
    Kto zdecyduje się już na zakup MS8 może wybierać pomiędzy dwoma wariantami wyposażenia, nazwijmy umownie: spacerowym i wyścigowym. W przypadku pierwszej wersji otrzymamy skórzane siedzenia i tapicerkę, klimatyzację oraz twardy dach i dobrej jakości radio. W przypadku wersji wyścigowej zostaną zamontowane jeszcze listwy, zmieniony zostanie układ wydechowy, opony seryjne na wyścigowe, założona zostanie klatka, wyczynowe fotele i sportowe lusterka.
    Samochód napędzany jest silnikiem V8 o pojemności 5,7 l. Jednostka dysponuje mocą 335 KM wspieranych przez sześciostopniową skrzynię biegów.
    W 2007 roku australijski producent sportowych samochodowych, firma Elfin, z okazji jubileuszu 50-lecia swojego istnienia przygotowała limitowaną serię samochodów. Składa się ona zaledwie z pięciu złotych egzemplarzy MS8 Streamliner.
    Wnętrze samochodu zostało wyścielone ciemno czerwoną skórą. Opcjonalnie do każdego z pięciu egzemplarzy MS8s może zostać zamontowany twardy dach.
    Na życzenie klienta samochód może zostać wyposażony w wzmocnioną sprężarką mechaniczną jednostkę napędową V8 o pojemności 5,7 l. Dzięki kompresorowi silnik uzyskuje 660 Nm momentu obrotowego i moc 480 KM. Elfin rozpędza się od 0 do 100 km/h w mniej niż 3 s.
    Ceny unikatowych aut rozpoczynają się od 128 500 dolarów. Za dodatkowe 12 000 dolarów producent wyposaży samochody we wspomniany kompresor.