Home  Ferrari Enzo Ferrari
         Nastały czasy, gdy imię człowieka, który stworzył najbardziej wyrafinowaną markę świata, oznacza najszybszy pojazd drogowy początku XXI wieku.
    Do napędu służy umieszczony centralnie silnik V12. Z pojemności 6 l otrzymano moc 660 KM. Maksymalny moment obrotowy wynosi 657 Nm. Auto przyspiesza do 100 km/h w 3,6 s. Prędkość maksymalna samochodu wynosi 355 km/h (wartości uzyskane na torze w Nardo). Silnik połączono z półautomatyczną skrzynią biegów. Sześć biegów wybieranych sekwencyjnie, przełącznikami za kierownicą, może pracować w dwóch trybach: sportowym i wyścigowym.
    Kokpit w zasadzie zaczyna i kończy się na kierownicy i zestawie zegarów. Na kole kierownicy przyciski klaksonu znajdują się tuż nad wgłębieniami dla kciuków. Włączniki kierunkowskazó umiejscowiono na bocznych ramionach kierownicy, natomiast po obu stronach airbagu rozlokowano sześć pozostałych guzików. Dwa po lewej służą do obsługi wyświetlaczy na tablicy rozdzielczej, najniższy zaś do regulacji wysokości zawieszenia przedniej osi - można je przestawić w zakresie 30 mm. Z przycisków po prawej stronie - górny służy do włączania wyścigowego trybu pracy skrzyni biegów F1 i zawieszenia, następne zaś obsługują ASR i bieg wsteczny. U góry kierownicy znajduje się siedem diod LED. Środkowe pięć z nich sygnalizuje obroty pomiędzy 6000 a 8000 obr/min (co 500 obr/min), natomiast czerwone światełko z prawej i żółte z lewej to lampki ostrzegające, że należy zapoznać się z problemem pokazywanym przez wyświetlacz.
    Ogromne przednie chrapy, oprócz doprowadzania powietrza do chłodzenia hamulców, kryją w sobie system spoilerów, które otwierają lub zamykają się w zależności od prędkości, zwiększając lub zmniejszając docisk przedniej osi do nawierzchni. Tak samo działa tylni spoiler, który w czasie wolnej jazdy jest niewidoczny. Spód nadwozia został ukształtowany tak, aby przysysać nadwozie do jezdni przy dużych prędkościach, częścią tej konstrukcji są ogromne wyloty z tyłu nadwozia.
    Ferrari do 2004 roku zbudowało tylko 399 takich samochodów. Każdy z nich kosztował 645 000 EUR.