Home  Ford GT
        W marcu 2001 roku ruszają prace nad konceptem o nazwie GT40, który zostaje pokazany na salonie samochodowym w Detroit w styczniu 2002 roku. Prace nad wersją produkcyjną ruszyły w maju 2002 roku a w marcu 2003 roku wypuszczono pierwsze trzy egzemplarze przedprodukcyjne. Pierwsze egzemplarze Forda GT wyjechały z fabryki w październiu 2004 roku.
    Stylistycznie Ford GT stanowi unowocześnioną interpretację Forda GT40. Wloty powietrza z przodu i po bokach zapewniają chłodzenie podzespołów pojazdu i silnika a wtłoczenia w masce zapewniają docisk przedniej osi. Górna część drzwi wcina się głęoboko w dach, razem z którego częścią się otwiera.
Wysunięta do przodu maska, charakterystyczne, duże wloty powietrza z boku, okrągłe światła z tyłu, krótkie zwisy oraz drzwi wcinające się głęboko w dach są rozwiązaniami zaczerpnietymi z pierwowzoru. Od modelu z lat 60.
    We wnętrzu dominuje aluminium i skóra. Znajdziemy tu siedem okrągłych zegarów: obrotomierz, prędkościomierz, amperomierz, wskaźniki poziomu paliwa w przednim i tylnym baku, wskaźnik temperatury, temperatury wody i ciśnienia oleju oraz zestaw aluminiowych przełączników, którymi włącza się m.in. reflektory i oświetlenie wnętrza.
    Turbodoładowana, umieszczona centralnie jednosta V8 o pojemności 5,4 l, wykonana z aluminium osiąga mocy 500 KM i moment obrotowy 678 Nm. Prędkość maksymalna wynosi 320 km/h, a przyspieszenie do setki 3,5 s. Napęd przenoszony jest na tylna oś za pomocą 6-biegowej manualnej przekładni.
    Nowością jest zbiornik paliwa umieszczony wewnątrz tunelu, w którym biegną cięgna sterowania skrzynią biegów. Takie rozwiązanie jest bardzo bezpieczne w przypadku zderzenia oraz samo umieszczenie pośrodku rozstawu osi powoduje, iż zmiana ilości paliwa ma mały wpływ na charakterystykę prowadzenia wozu.
    Produkcję zakończono we wrześniu 2006 roku, sprzedając ostatnie egzemplarze w pierwszych miesiącach 2007 roku. Plany prodykcyjne zakładały wypuszczenie 4,5 tysiąca egzemplarzy. Ostatecznie jednak z fabryki wyszło nieco ponad cztery tysiące sztuk z czego zaledwie setka była przeznaczona na Europę.
    Cena 140 - 157 000 USD.