Home  Honda NSX
    Dziesięć lat temu Honda NSX stała się pierwszym na świecie samochodem wykonanym w pełni z aluminium.
    W 1995 roku pojawiła się wersja ze zdejmowanym dachem.
    W 1998 roku pojawił się silnik o pojemności 3,2 l współpracujący z sześciostopniową manualną skrzynią biegów.
    W 2002 roku Honda NSX przeszła kolejną przemianę. Z zewnątrz zmieniły się przednie reflektory, które teraz umieszczono na stałe wcinając je w pokrywę silnika. Zmieniono, kształty spoilerów, konstrukcję wlotu powietrza oraz końcówkę układu wydechowego.
    W 2007 roku Honda przygotowała jeszcze pięć egzemplarzy Hondy NSX, które zostały przygotowane specjalnie na potrzeby wyścigowej homologacji w klasie GT.
    Nadwozie zaopatrzono w inaczej ukształtowany zderzak przedni z ogromnym wlotem powietrza i tylny zderzak zaopatrzony w dyfuzor. Poza tym, na klapie silnika znajdziemy spoiler z karbonu dociskający opływowe nadwozie NSX-a do podłoża. Elementem który zwraca największą uwagę jest jednak potężny „air box” wyrastający znad tylnej szyby. Jego zadaniem jest zasysanie powietrza niezbędnego do chłodzenia komory silnikowej. Wszystkie wymienione wyżej elementy w celu maksymalnego zmniejszenia masy własnej, wykonane zostały z karbonu.
    Honda NSX-R GT dostępna będzie jedynie w Japonii. Silnik ten sam co w cywilnej odmianie NSX – 3,2 litra V6 o mocy 280 KM napędzający koła tylnej osi.
    Cena każdego z pięciu egzemplarzy wynosić ma około 250 tysięcy funtów.