Home  Lamborghini Reventon
    W 2007 roku podczas Pebble Beach Concours d’Elegance w Kalifornii dealerom i wybranym klientom marki zaprezentował się model Reventon. Szerszej publiczności auto zaprezentowało się we Frankfurcie.
    Zespół designerów Lamborghini podczas projektowania auta zainspirował się myśliwicem F-22 Raptor. Przód otrzymał kształt klina, wloty powietrza zostały jakby żywcem przejęte właśnie z F-22 a światła to Bi-Xenenony wspomagane diodami LED. Z tyłu natomiast rzucają się w oczy światła LED scalone niejako z wylotami układu chłodzenia tworząc coś na wzór dyszy silnika odrzutowego oraz potężnych rozmiarów dyfuzor i końcówka układu wydechowego. Od nowa nakreślono także kształt progów i bocznych wlotów powietrza. Ciekawymi smaczkami są stylizowany korek wlewu paliwa oraz przeźroczysta pokrywa silnika ukazująca silnik. Do produkcji użyto laminatu szklanego (przednia i tylna maska) i materiałów kompozytowych.
    We wnętrzu największą nowością jest zamontowanie zestawu wskaźników, który podobnie jak w niektórych samolotach składa się z trzech wyświetlaczy ciekłokrystalicznych. Ciekawym rozwiązaniem, które również zaczerpnięto z lotnictwa, jest wskaźnik przeciążenia. Za naciśnięciem przycisku powraca się do klasycznych zegarów.
    Przed tylną osią zamontowano 12-cylindrowy silnik w układzie V o pojemności 6,5 l pochodzący z modelu Lamborghini Murcielago LP640. Jednostka oferuje moc 640 KM i moment obrotowy 660 Nm, które przenoszone są na wszystkie koła za pośrednictwem przekładni sterowanej manetkami pod kierownicą. Reventon osiąga prędkość maksymalną 340 km/h i przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,4 s.
    Firma wyprodukowała limitowaną edycję dwudziestu samochodów w cenie 1 000 000 EUR.