Home  Leopard 6 Litre Roadster
    Od 2000 roku w Mielcu działa polsko-szwedzka firma Leopard Automobile-Mielec. Jej założycielami są: polski inżynier Zbysław Szwaja wraz z synami oraz szwedzki entuzjasta motoryzacji Alf Naslund z przyjaciółmi.
    Pod koniec 2002 roku fabryka w Mielcu była już gotowa do rozpoczęcie produkcji, a w listopadzie 2003 roku, pierwszy samochód opuścił jej bramy. Pierwszy egzemplarz został wywieziony do Szwecji, gdzie zaprezentowano go na zamkniętym spotkaniu wybranym fanom motoryzacji i zebrano pierwsze zamówienia.
    W kwietniu 2005 roku samochód o pełnej nazwie Leopard 6 Litre Roadster zaprezentowany został na salonie w Paryżu.
    Jego nadwozie o klasycznych kształtach produkowane jest ręcznie z aluminium.
    Siedzenia zostały pokryte wysokogatunkową skóry. Deskę rozdzielczą oraz wykładzinę drzwi i inne detale wnętrza wykonano z twardej skóry. Chromowane wskaźniki trafiły na środek deski rozdzielczej. Wydatny pałąk przeciwkapotażowy, dźwignię hamulca ręcznego oraz wiele innych detali wykonano ze stali nierdzewnej.
    Źródłem napędu Leoparda jest pochodzący z Chevroleta Corvette aluminiowy silnik V8 o pojemności 6 litrów i mocy 405 KM. Dzięki niemu Leopard rozpędza się do 100 km/h w ciągu 4 s, a jego prędkość maksymalna została ograniczona elektronicznie do 250 km/h. Napęd przekazywany jest za pośrednictwem sześciobiegowej manualnej skrzyni biegów.
    Obecnie fabryka w Mielcu jest w stanie wyprodukować około 20 samochodów w ciągu roku. Cena to około 100 000 EUR.