Home  Mazda MX5
    Na salonie w Genewie w 2005 roku Mazda zaprezentowała roadster MX-5 trzeciej generacji, zwany w USA Miatą.
    Bryła nadwozia nie zmieniła się wiele, ale poszczególne elementy unowocześniono. Tak więc reflektory zmieniły kształt na podobny do tych z RX-8 i nachodzą na boki. Przedni wlot powietrza ma teraz owalny kształt. Nowe błotniki są masywne i wypukłe. Tylne lampy nabrały futurystycznego kształtu. Tył jest mniej spłaszczony i bardziej owalny.
    We wnętrzu fotele oddzielone od siebie tunelem, na którym umieszczono dźwignię zmiany biegów oraz dźwignię hamulca ręcznego. Na centralnej konsoli znajdują się potrzebne przełączniki. Zegary Mazdy wykończone są aluminium. Trzy ramienne koło kierownicy pasuje do samochodu o sportowym charakterze. Dodatkowo znajdują się tam przyciski pomagające w obsłudze.
    Pod maską znajduje się silnik 1,8 l o mocy 126 KM. Dwu litrowy motor motor wyposażony jest w dwa wałki rozrządu, 4 zawody na cylinder, system zmiennych faz rozrządu. Blok silnika jak i głowica wykonane są z aluminium. Ta 4 cylindrowa rzędówka dysponuje mocą 160 KM. Motory te mogą współpracować z trzema skrzyniami biegów: ręczną pięcio- lub sześciobiegową, a także z sześciobiegowym automatem.
    W 2006 roku Mazda zaprezentowała MX5 w wersji Roadster-Coupe ze składanym dachem typu hardtop. W czasie 12 s otwiera sie pokrywa znajdująca sie między kokpitem a bagażnikiem, dach składa się do pojemnika, po czym nastęuje zamknięcie pokrywy.
    Pod maską tej wersji znajdują się te same silniki co w Roadsterze.
    W 2007 roku z okazji przyznania przez Brytyjczyków japońskiemu producentowi tytułu ulubionej marki produkującej sportowe auta, Mazda wprowadza limitowaną edycję modelu MX-5 o nazwie Icon. Powstanie tylko 875 egzemplarzy z silnikiem 1,8 i 375 modeli wyposażonych w silnik dwulitrowy. Edycja specjalna dostępna będzie wyłącznie w Anglii i tylko w trzech kolorach odpowiadających barwom narodowej flagi wyspiarzy – czerwonym, białym i niebieskim.
    Słabszy wariant dysponujący mocą 126 KM wyceniono na 16 825 funtów, a mocniejszy 160-konny na 17 825 funtów.