Home  Mazda RX-7
    W marcu 1978 roku zaprezentowano oficjalnie nowy, sportowy samochód oznaczony RX-7 z silnikiem Wankla. Wprowadzenie do produkcji seryjnej samochodu RX-7 wywołało poruszenie wśród europejskich producentów samochodów o sylwetce i dynamice sportowej.
    Konstruktorzy opracowujący nadwozie Mazdy RX-7 wiedzieli, że samochód będzie napędzany silnikiem Wankla. Jest to silniki o małych gabarytach zewnętrznych - krótki i niski - pozwala na niskie poprowadzenie linii maski silnika, a także na strome jej pochylenie przodu. W nisko pochylonej przedniej części nadwozia nie można było zastosować na stałe pionowo ustawionych reflektorów - zastosowano więc chowane. Spoiler montowany przy dolnej krawędzi okna tylnego tak, że sięgał aż na boki nadwozia. W tylnym oknie nadwozia montowano trzy oddzielne szyby. Środkowa była ogrzewana elektrycznie i miała największą powierzchnię, spełniała też rolę klapy bagażnika, gdyż była mocowana do dachu dwoma krytymi zawiasami i unoszona do góry.
    Silnik napędzający model RX-7 ma pojemność 1,1 l, porównywalną z pojemnością skokową 2,2 l silnika konwencjonalnego. Początkowo był budowany w dwóch wersjach: o mocy 95 KM (wersja dla USA) i o mocy 105 KM (wersja dla Europy). W układzie zasilania zastosowano jeden dolnossący, dwustopniowy, czteroprzelotowy gaźnik. W każdym zespole wirnikowym wkręcono po dwie świece zapłonowe.
    W 1981 roku zmieniono detale w nadwoziu, podwyższono moc silnika do 115 KM oraz wprowadzono hamulce tarczowe na 4 koła.
    We wrześniu 1983 roku wprowadzono wersję, która otrzymała silnik z turbodoładowaniem i z elektronicznym systemem wtrysku benzyny EGI. Moc 165 KM pozwalała na uzyskanie prędkości 219 km/h.
    W 1984 roku zastosowano silnik o mocy 135 KM, pozwaljący na osiągnięcie prędkości 192 km/h.
    Do 1985 roku wytwarzono 570 500 sztuk Mazdy RX-7.