Home  Mazda RX-7
    RX-7 II generacji początkowo nie był kierowany do Europy, najpierw - we wrześniu 1985 roku - został zademonstrowany w Japonii, produkcję seryjną rozwinięto od 1986 roku. W 1986 roku pojazd skierowano na eksport do USA, a oficjalna prezentacja nowego RX-7 w Europie odbyła się dopiero na marcowym, genewskim salonie samochodowym w 1987 roku. W tym samym roku Mazda wprowadziła RX-7 w wersji kabriolet.
    Wskaźniki są bardzo czytelne, największy z nich - umieszczony centralnie - to obrotomierz, a obok niego z prawej strony jest prędkościomierz z drogomierzem. Wskaźników i kontrolek jest oczywiście więcej, a wśród nich informujące o zamknięciu drzwi i pokrywy bagażnika, poziomie płynu chłodzącego silnik i stopniu naładowania akumulatora. Dwa przednie fotele są oddzielone od siebie przebiegającym wysoko między nimi tunelem wału napędowego. Tunel ten wykorzystano do zamontowania konsoli środkowej, w której umieszczono urządzenia regulujące temperaturę we wnętrzu nadwozia oraz radio stereo z odtwarzaczem.
    Do nowoczesnych rozwiązań można zaliczyć na przykład niezależne zawieszenie tylne z samoczynnie zmieniająca się geometrią ustawienia kół tylnych w czasie jazdy, system przeciwdziałający blokowaniu kół w czasie hamowania ABS oraz elektronicznie sterowane wspomaganie hydrauliczne kierownicy - im prędkość samochodu jest większa, tym wspomaganie jest mniejsze i największe dla zmniejszenia siły potrzebnej kierowcy do manewrowania pojazdem na parkingu.
    Silnik samochodu RX-7 II generacji ma tę samą koncepcję konstrukcyjną systemu Wankla RX-7 I generacji. Silnik ma pojemność komory roboczej 654 ccm i całkowitą pojemność 1308 ccm (2616 ccm). Uzyskano także większą moc silnika. Sportowe coupe można było otrzymać albo z silnikiem o mniejszej mocy, który umożliwia rozpędzenie samochodu do prędkości 100 km/h w ciągu 8 s, albo z silnikiem turbo o większej mocy i wówczas czas osiągnięcia prędkości 100 km/h wynosi 7,2 s.