Home  McLarena F1
    W marcu 1989 roke utworzono McLaren Cars Ltd. Głównym celem było przeniesienie na drogi publiczne tego, czego McLaren dokonał już w mistrzostwach Formuły 1. I w 1994 roku powstał wyjątkowy McLaren F1.
    Po uchyleniu otwieranych do góry drzwi zobaczymy trzy fotele. Miejsce kierowcy znajduje się na środku. W McLarenie F1 konstruktorzy zamontowali jeszcze dwa fotele - nieco z tyłu, po obu stronach fotela kierowcy. Zdecydowano się na klimatyzację oraz sprzęt audio. Początkowo zaproponowany przez Kenwooda sprzęt grający do F1 został przez McLarena odrzucony, był za cięzki. Poprawiono co nieco i w rezultacie z 11 kg udało się uzyskać 4,5 kg.     Ważną cechą auta szczycącego się niebanalnymi osiągami, oprócz naturalnie parametrów silnika, jest jego waga. Nadwozie wykonano z niezwykle wytrzymałych oraz bardzo lekkich włókien węglowych. Zrezygnowano z dodatków w stylu ABS, układ kontroli trakcji, wspomagania kierownicy, czy innych elektronicznych pomocników. Dzięki temu gotowy do jazdy F1 waży 1140 kg.
    McLaren F1 wyposażono w umieszczony centralnie, dwunastocylindrowy, sześciolitrowy silnik pochodzący z BMW Motor-Sport GmbH. Wykonana z lekkich stopów, wyposażona w cztery wałki rozrządu, cztery zawory na cylinder jednostka osiąga 627 KM. Do tego dochodzi maksymalny moment obrotowy wynoszący 650 Nm. Napęd był przenoszony na tylne koła, poprzez 6-stopniową manualną skrzynię biegów. Gigantyczny moment obrotowy i moc, zmusiły konstruktorów do opracowania nowych, wytrzymalszych rozwiązań wału napędowego i skrzyni biegów. Potrzebny okazał się również mechanizm różnicowy z blokadą.
    Przyspieszenie do 100 km/h - 3,3 s, 200 km/h pojawiało się na liczniku już po 9,4 s. Dane techniczne mówią o ponad 370 km/h prędkości maksymalnej. Nieoficjalne testy przeprowadzono w sierpniu 1993 roku. McLaren F1 XP3, osiągnął wówczas 372 km/h. Jednak dopiero oficjalne testy przeprowadzone w 1998 roku, na torze Ehra-Lessien (tor testowy Volkswagena - Niemcy), pozwoliły oficjalnie uznać McLarena F1 za najszybszy pojazd drogowy świata. McLaren F1 XP5 osiągnął prędkości 386,7 km/h.
    Aby stać się właścicielem McLarena F1 trzeba było posiadać 540 000 funtów.