Home  Mitsubishi 3000 GT
    Od 1990 roku firma Mitsubishi oferowała sportowy samochód 3000 GT w wersji coupe, a od 1995 roku w wersji otwartej Spider.
    Auto wyposażono w specjalny zestaw spojlerów. Nosi on nazwę Active Aero. Przy prędkości 80 km/h tylny spojler ustawia się bardziej pionowo, a przedni wysuwa sie spod zderzaka. Powoduje to lepsze dociskanie auta do nawierzchni poprawiając kierowalnośc przy dużych prędkościach.
    We wnętrzu znjdziemy sportowe, elektrycznie regulowane fotele. Wyposażenie auta jest bardzo bogate i obejmuje m.in. skórzną tapicerkę, klimatyzację oraz zestaw audio.
    Sercem 3000 GT jest sześciocylindrowa, widlasta jednostka o pojemności trzech litrów, z dwoma wałkami rozrządu w głowicy, czterema zaworami na cylinder i dwiema turbosprężarkami. Maksymalna moc wynosi 286 KM. Równie imponującą wygląda wartość momentu obrotowego - 407 Nm. Osiągi w pełni odpowiadają parametrom silnika- 5,9 s w sprincie do setki i elektronicznie ograniczona do 250 km/h prędkość maksymalna. W zależności od rocznika 3000 GT wyposażane było w pięcio- lub sześciobiegową ręczną skrzynię.