Home  Chrysler Prowler
    Pierwsze modele Prowlera pojawiły się na amerykańskim rynku w 1997 roku, od razu wzbudzając sensację. Chrysler rozpoczął produkcję Prowlera w 2001 roku, po zlikwidowaniu marki Plymouth (należała do Chryslera), pod którą był wytwarzany ten samochód. Zarząd koncernu informował wówczas, że marka Plymouth była niedochodowa poza modelem Prowler, który przynosił zyski.
    Otwarte dwuosobowe nadwozie ma kształt klina z charakterystycznymi przednimi kołami wysuniętymi przed karoserię. Większa część nadwozia została wykonana z aluminium lub specjalnych stopów, które zmniejszają ciężar auta. Kabina koresponduje z wyglądem zewnętrznym auta. Fotele są wykonane z ekskluzywnej skóry, a większa część wskaźników oraz chromowane zegary są zgrupowane pośrodku kokpitu. Bezpośrednio przed oczami kierowcy jest tylko obrotomierz.
    Auto ma klasyczny układ napędowy, przy czym jego automatyczna, 4-stopniowa skrzynia biegów umieszczona została przy osi tylnej. Pojazd wyposażony jest w silnik V6 o pojemności 3,5 l i mocy 253 KM oraz momencie obrotowym 346 Nm. Pozwala to na osiągnięcie 210 km/h i przyspiesza do 100 km/h w 6,7 s.
    Modele z ostatniej partii Prowlerów kosztowały w podstawowej wersji 44 625 USD.     W sumie pod marką Plymouth i Chrysler sprzedano 11 tysięcy Prowlerów.