Home  Qvale Mangusta
    W 1998 roku Qvale Automotive Group kupiła licencję na produkcję i dystrybucję samochodów De Tomaso Mangusta. 10 listopada 1999 roku ruszyła w nowej fabryce w Modenie produkcja Mangusty, która od 2000 do 2001 roku sprzedwana była na całym świecie pod marką Qvale.
    Auto zadziwia zdolnością do metamorfozy: zdejmuje się sztywny dach i chowa do bagażnika i coupe zamienia się w wersję targa, a ta w kabriolet - po przyciśnięciu jednego guzika, bo pałąk i tylna szyba znikają za tylnym siedzeniem. Charakterystyczne, duże wloty powietrza po bokach, progi i cztery końcówki układu wydechowego podkreślają sportowy styl.
    Wnętrze pozwala rozkoszować się atmosferą komfortu: skóra, aluminium i chrom. Klimatyzacja, sprzęt audio, a wszystko przy wyjątkowej dbałości producenta o każdy detal.
    Qvale Mangusta to 320-konne ekskluzywne auto sportowe, oczywiście z napędem na tylną oś. Silnik benzynowy, ośmiocylindrowy, z czterema zaworami na cylinder. Pojemność skokowa 4,6 l. Silnik współpracuje z ręcznie przełączaną skrzynią biegów. Auto 100 km/h osiąga po 5,4 s, a prędkość maksymalną producent określa na 260 km/h.
    Qvale Mangusty kosztował 171 000 DM.