Home  Tesla Roadster
    W 2006 roku w hali w Santa Monica odsłonięty został samochód, który do napędu wykorzystuje energię elektryczną.
    Najwięcej pracy zajęło przygotowanie baterii. Składa się z 6831 ogniw litowo-jonowych, które mają wystarczyć na 161 tysięcy kilometrów.Baterie ważą łącznie 450 kilogramów a ich załadowanie od zera zajmować ma trzy i pół godziny. Zmagazynowana energia trafia do centralnie umieszczonego silnika o mocy 248 KM. Roadster potrafi osiągnąć „setkę” w 4 s i przyśpieszyć do 210 km/h. Skrzynia biegów posiada dwa biegi do jazdy w przód i jeden bieg do jazdy w tył. W pełni naładowana bateria pozwoli na pokonanie 320 kilometrów.
    W 2008 roku produkcja elektrycznego Roadstera wystartowała, a do 2009 roku ilość aut, które miesięcznie będą opuszczały bramy fabryki ma osiągnąć liczbę 100 egzemplarzy.
    Wcześniej zapowiadano, że Tesla ma osiągać pierwszą setkę po 4 s. Niestety, problemy z dwuprzełożeniową skrzynią biegów, która standardowo miała być montowana w Tesli, spowodowały, że początkowo auta zostaną wyposażone w przekładnię jednobiegową. Przyspieszenie do 100 km/h zajmie o 1,7 s więcej w porównaniu do wcześniej zapowiadanego. Producent zapowiedział, że jak tylko zostanie skonstruowana odpowiednia skrzynia biegów, wszyscy nabywcy Tesli z jednobiegową przekładnią zostaną zaproszeni do serwisów w celu darmowej wymiany.
    Tesla wyceniła swój produkt na 62 000 euro.